مثلا فرقمان بشود شعوری که خیلی هایمان نداریم!

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  خب هرچه باشد بنده ی حقیر 3 سال در دبیرستان رشته ی تجربی را تجربه کرده ام و یک سال و یک ماه هم در یونی ِ محترم! پس حق بدهید که کمی هم در باب علم ِ ژنتیک نظریه پردازی کنم!!

  پر واضح است که بدن انسانی که من و شما باشیم 46 عدد کروموزوم ِ ناقابل دارد. در هر سلول بدن ما این 46 کروموزوم بی کم وکاست وجود دارند. (حالا بی زحمت آن عالمان ِ عزیزی که چهره در هم کشیده اند و میگویند : "چرند نگو بچه! پس امثال RBC چی میشن که حتی هسته هم ندارن چه برسه به کروموزوم؟!" بی خیال ِ ما شوند و بگذارند دو کلمه حرفمان را بزنیم!!)

  بله عرض میکردم! تمام صفات ژنتیکی منو شما اعم از قد و رنگ چشم و حالت مو و چمیدانم کجی انگشت شست ِ پای چپ و انحنای نا متوازن ناخن کوچیکه ی دست مبارک و البته بی اعصاب بودن و راستگو بودن و با محبت بودنو و هزار و یک خصیصه اخلاقیمان ، روی همین 46 کروموزوم ِ ناقابل قرار دارد! بعد ها هم که به لطف خداوند منان جان به جان آفرین تسلیم کردیم ، اگر فرضا ناخنمان بعد از 1000 سال سالم پیدا شود، از روی همین 46 کروموزومی که در سلول های ناخن موجود است ، تشخیص میدهند که این متعلق به ماست!

  حالا مسئله ای که وجود دارد این است که یک موجودی به نام شامپانزه در عالم هستی پدیدار است  که به جای 46 تا ، 48 تا کروموزوم دارد. از آنجایی که همیشه حقیقت تلخ است همانند شربت ِ دکسترومتروفان ، باید خدمتتان عارض شوم که طبق تحقیقات ، دو جفت کروموزوم شامپانزه به هم چسبیده اند و در ژنوم انسان تبدیل به یک جفت شده اند!

  این بدان معناست که به قول جناب ِ استاد متابولیسم : "ژنتیک منو شما با آن شامپانزه ی محترم تنها در 1% از ژن ها تفاوت دارد!" همین! تازه قسمت جالب ماجرا این است که در طی این بهم چسبیدگی تعدادی از ژن های شامپانزه از بین رفته اند و بنا به گفته ی همان استاد محترم ، ما نه تنها چیزی بیشتر از شامپانزه نداریم بلکه کمتر داریم حتی!!

  و اما سوال اصلی اینجاست که آن 1% از ژن هایی که موجب تفاوت ِ ما شده اند ، دقیقا چه بوده اند و به چه برمیگشته اند و چه کرده اند که به ما برچسب آدم زده میشود و انتظار انسانیت ازمان میرود و به آن شامپانزه برچسب ِ ...


  +ضمن عرض پوزش از خوانندگانی که خودشون ژنتیک رو کردن تو جیب کوچیکه ی کتشون ، باید بگم که توصیفات سطحی ما رو بذارین رو حساب تازه کاری و اگه اشکالی میبینین لطف کرده و متذکر بشین :)

  ++بقیه هم اگه نفهمیدن من چی گفتم ، بی خیال بشن! حالا خیلی هم حرف مهمی نبود! کلا من یه خرده قاطی ام این روزا !! :دی


  +++شعر ِ نفیس ِ پست:

  تنها نرو

  من حوصله بزرگ کردن بچه ها را ندارم

  این "امید"

  این هم "آرزو"

  ...

  "رایکا امیری فر"  نویسنده : farhad بازدید : 33 تاريخ : شنبه 27 مهر 1392 ساعت: 21:21
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها